Pomoc má mnoho tváří

O nás

Diakonie ČCE je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb a jedničkou ve speciálním školství v České republice. Sociálně zdravotní, vzdělávací a pastorační služby poskytujeme již 35 let.

Najdete nás na

místech v ČR

Provozujeme

registrovaných sociálních služeb

Provozujeme

zdravotních služeb

Naše školy jsou na

místech v ČR

Denně pomáháme tisícům lidem a dětem v různě náročných životních situacích: od rané péče, pomoci rodinám s dětmi s postižením, přes provoz nízkoprahových klubů, azylových domů, domů na půl cesty, chráněných dílen a pracovních míst, občanských poraden apod. až po seniorská zařízení či hospic pro umírající.

Skrze naše humanitární a rozvojové středisko Diakonie pomáháme v ČR (např. při povodních nebo tornádu) a v zahraničí.

Naše práce a poslání vychází z křesťanských hodnot, pomáháme všem bez rozdílu národnosti, náboženského vyznání, barvy pleti či sexuální orientace.

Náš tým tvoří více než 2 300 pracovníků a 800 dobrovolníků po celé ČR.

Pomáháme lidem
v krizových
situacích

• dětem a maminkám
v azylových domech
  • rodinám s dětmi
v nesnázích
  • dětem a teenagerům na ulici, lidem žijícím v chudobě, sociálním vyloučení nebo zadlužení

lidem
ve stáří

• seniorům doma, aby mohli zůstat ve svém prostředí
  • seniorům v domovech a dalších zařízeních pro důstojné stáří
  • lidem s demencí, aby mohli žít v bezpečném prostředí

Naše hodnoty

Milosrdenství

Vždy, když potkám klienta, tak se usměju a pozdravím ho.

Fortelnost

Pracuji fortelně – vím co, proč
a jak dělám.

Společenství

Jsem jedinečný dílek skládačky a obraz tvoříme pouze společně.

Naděje

Jsem stejně důležitý jako klient, mé srdce bije pro Diakonii.

lidem
s postižením

• rodinám, kde se narodilo dítě s handicapem
  • lidem s duševním onemocněním
  • dětem ve speciálních školách s rodinným prostředím
  • lidem s handikepem najít práci, bydlení a žít běžným životem
  • dětem i dospělým v domovech i stacionářích

také

• lidem při živelných pohromách i válečných konfliktech ve světě
    • lidem vykořisťovaným na trhu práce
    • lidem pečující o své blízké celostátním komplexním poradenstvím Pečuj doma

Slovo ředitelky

Hana Sklenářová

Milí přátelé,

Diakonie Českobratrské církve evangelické pomáhá jednotlivcům i rodinám v obtížných životních situacích. Činíme tak prostřednictvím stovek profesionálů po celé republice. Díky nim jsme jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR a patříme ke špičce ve speciálním školství. Co je pro Diakonii charakteristické? Neustále se učíme, nebojíme se výzev a víme, na co navazujeme: počátky naší práce sahají až do dávných dob, kdy se v prvních křesťanských komunitách začala utvářet služba, jejímž cílem byla pomoc potřebným. Vědomí této dějinné souvislosti nás naplňuje pokorou. Věřím, že web Diakonie Vám bude dobrým průvodcem po našich službách a naleznete na něm vše, co Vás ohledně Diakonie zajímá.

V úctě,

Hana Sklenářová
    ředitelka Diakonie ČCE

Hledáme dobrovolníky

Dobrovolníci jsou důležitou součástí naší pomoci.

Kde všude pomáháme

Pomáháme tisícům lidí v různých situacích. Můžeme pomoci i vám.