Pomáhejte s námi

Děkujeme, že chcete pomoci

Pošlete rychlý dar online, nebo se začtěte do smysluplných projektů, pro které hledáme podporu dárců. Najdete tu také info pro firemní partnery.

Každý dar má pro lidi, kterým pomáháme, velký smysl

Největší pomoc jsou pro nás pravidelné dary. Darujte pravidelně libovolnou částku přes trvalý příkaz.

Hledáte rychlou cestu k darování a využití daru necháte na nás? Přispějte na dárcovský účet Diakonie.

Pokud chcete podpořit konkrétní středisko nebo školu Diakonie, udělejte tak přímo na jejich webu. 

Chcete darovat za firmu? Spolupracujeme s nadnárodními společnostmi i s drobnými živnostníky. 

Rychlý kontakt

Kontakt - Ondřej Hladík
Ondřej Hladík kontaktní osoba pro dárcepeceodarce@diakonie.cz+420 739 244 875

Hledáte konkrétní projekt?

Chystáme se měnit svět a budeme moc rádi, když se přidáte. Podívejte se, co nás zrovna pálí.

Rekonstrukce školy pro děti s postižením

Speciální škola Diakonie v Praze V Zápolí je tu už 30 let pro děti s kombinovaným postižením nebo autismem. Místa ve školách pro děti s těžším postižením často chybí a rodiče tak musí s dětmi zůstávat doma nebo hodiny dojíždět. Proto jsme se pustili do rozsáhlé rekonstrukce. Díky ní vzniknou nové třídy pro děti s autismem a kapacita školy se navýší ze stávajících 48 žáků až na 80. Na dokončení stavby nám ale stále chybí prostředky.

Stavba domova Pomněnka pro lidi s demencí

Senioři s demencí potřebují péči 24 hodin denně v prostředí, které je pro ně bezpečné a příjemné. Zajistit takovou péči v rámci terénní pečovatelské služby nebo v domě s pečovatelskou službou je takřka nemožné. Domov Pomněnka, který jsme s podporou našich dárců začali stavět na jaře 2022 v Novém Městě na Moravě, poskytne bydlení a podporu třiceti seniorům.

Krabice online: Pomoc rodinám v nouzi

Dárci Krabice online už od roku 2017 přispívají na pomoc maminkám v azylových domech a podporu rodinám dětí s postižením, na volnočasové aktivity nebo doučování dětí ze sociálně vyloučených lokalit a pěstounských rodin. Z krizového fondu Krabice online také mohou rodiče s dětmi získat rychlý příspěvek na potraviny, pomoc s bydlením a školní pomůcky, nebo kojeneckou výživu a plenky. Pomoc rodinám je potřeba víc než kdy dřív.

Dar klientům Diakonie

Pravidelný příspěvek

Jiná měsíční částka

Jednorázový příspěvek

Jiná jednorázová částka
Zaměstnanci služby Náruč

Naše příběhy

Chlapi z Náruče

Součástí týmu, který v ostravském zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Náruč pečuje o 16 dětí od miminek po puberťáky, jsou čtyři muži. Dva z nich jsou bývalí pracovníci vězeňské služby. Děti je milují a do týmu vnesli klid a pocit bezpečí i tváří tvář náročným situacím s rodiči i dětmi. Přinášíme vám rozhovor s Jakubem, Radkem a Zdeňkem o chlapské Náruči. Rozhovor jsme začínali s Jakubem […]

Celý příběh

Květa Kellerová - ředitelka střediska Svitavy

Naše příběhy

Květa Kellerová o domově Vendolí

Květa Kellerová řídí projekt stavby nového domova pro seniory ve Vendolí u Svitav. V říjnu vzniklo nové středisko Diakonie ve Svitavách, kde je zatím jediným zaměstnancem, a kromě stavby domova chystá i další služby pro lidi ze Svitavska. Pojďte se s námi podívat na pozemek, kde bude díky úsilí evangelíků ze Svitav domov jednou stát. Jak se cítíš jako […]

Celý příběh

Naše příběhy

Paní Marie

Ondra vloni oslavil 30. narozeniny. Je to veselý a přemýšlivý mladý muž, kterého však neposlouchá jeho vlastní tělo a je plně odkázaný na péči druhých. Ondra je kvadruplegik, nemluví, ale dokáže komunikovat prostřednictvím komunikační tabulky. Navštěvuje Centrum denních služeb pro dospělé Diakonie Rolnička v Táboře, které je pro něj moc důležité. „Rolnička je naše rodina, naše všechno,“ říká […]

Celý příběh

Naše příběhy

Tereza

Když jsem přišla na Domu na půl cesty, byla jsem v situaci, že jsem náhle odešla z dětského domova a neměla jsem kam jít bydlet, různě jsem se stěhovala. Byla jsem u bývalého přítele, u matky, ale nikde to nebylo dobrý.

Celý příběh