Pomáhejte s námi

Společenství dárců

Přispívejte pravidelně a pomozte nám otevírat nové služby pro potřebné.

Váš dar pomůže přinášet naději rodinám, které zmáhá péče o jejich blízké, či k seniorům, kteří chtějí žít tam, kde se cítí doma.

Staňte se součástí komunity štědrých a laskavých lidí. Našich podporovatelů už je 2 400 a mají velký podíl na unikátních projektech pomoci. Od založení společenství dárců v červnu 2020 jsme již s podporou dárců opravili a zdvojnásobili kapacitu školy pro děti s postižením V Zápolí a blížíme se k dokončení stavby domova pro lidi s demencí Pomněnka v Novém Městě na Moravě. Nyní začínáme stavět rodinný domov pro seniory ve Vendolí a vy můžete být u toho.

Staňte se členem společenství dárců

Pravidelný příspěvek

Jiná měsíční částka

Pravidelná pomoc má smysl.
Co jsme už společně dokázali?

Rekonstrukce speciální školy pro děti s postižením

V září 2023 jsme s podporou společenství dárců dokončili velkou rekonstrukci speciální školy pro děti s postižením v Praze V Zápolí. Škola Diakonie přijímá i žáky, které státní školy pro rozsah a náročnost jejich postižení odmítají. Místa ve školách pro děti s těžším postižením často chybí a rodiče tak musí s dětmi zůstávat doma nebo hodiny dojíždět. Díky rekonstrukci vznikly nové třídy pro děti s autismem a kapacita školy se zvýšila ze stávajících 48 žáků až na 80. Škola pomáhá nejen dětem, ale celé rodině. Děti se učí třeba samostatně jíst nebo se domluvit pomocí obrázků nebo ukazování písmenek. Rodiče se mohou věnovat ostatním sourozencům, chodit do práce a na chvíli vystoupit z role pečujícího.

A jak to v nově opravené škole vypadá? Tady se můžete podívat na virtuální prohlídku. 

Domov Poměnka pro lidi s demencí v Novém Městě na Moravě

Domov Pomněnka pro lidi s demencí v Novém Městě na Moravě se stane českým unikátem. Jde o jediné zařízení sociálních služeb, na jehož financování se v této míře podílejí individuální dárci. Společenství dárců Diakonie přispívá do rozpočtu této architektonicky zajímavé a ekologické stavby 15 milionů korun. Pomněnka přinese bezpečný a příjemný domov 30 lidem s demencí. Chceme, aby mohli žít v dosahu svých blízkých a s podporou organizace, která má s péčí o tyto lidi dlouholeté zkušenosti. Pomněnka bude šetrná k přírodě, lidem a provozu. Bude recyklovat teplo ze vzduchu, čerpat teplo pro topení a ohřev vody z hlubin země, střecha bude pokrytá zelenou čepicí, která filtruje a zadržuje vodu. Stavbu domova jsme zahájili v březnu 2022.

Chráněné bydlení Ovečka pro lidi s duševním onemocněním

S podporou společenství dárců Diakonie jsme získali nové prostory pro chráněné bydlení Ovečka pro lidi s duševním onemocněním v Brně. Nyní nás čeká rekonstrukce domu z roku 1946 a vybavení pokojů a budování zahrady, aby se klienti mohli brzy přestěhovat do lepšího. Dosud bydleli až v šestilůžkových pokojích ve stejném domě se službami pro seniory. Díky stěhování se zvýší kapacita této nedostatkové služby a obyvatelé chráněného bydlení získají větší soukromí a bydlení bližší běžnému životu. Přibyde také společenská místnost a zázemí pro pracovníky. V původním domě na Hrnčířské se bude moci rozšířit centrum denních služeb pro lidi s demencí i zázemí pro terénní pečovatelky. Plánovaný příspěvek ze společenství dárců je 6 milionů korun do roku 2026.

Jak vaše dary využijeme?

Dary pravidelných dárců nám pomáhají s odvážnými projekty, jako je stavba nových domovů pro seniory nebo lidi s postižením a rozšiřováním kapacity našich služeb. Abychom na ně získali prostředky od státu, musíme totiž velkou část zaplatit z vlastních zdrojů.

Dárci obvykle přispívají 200, 300 nebo 500 Kč měsíčně formou trvalého příkazu. Výši daru je možné kdykoli změnit nebo dárcovství přerušit. Každý rok vám zašleme potvrzení o daru, díky kterému si můžete snížit daňový základ. Dárci jsou pro nás součástí rodiny. Přesně tak se o ně i staráme. O tom, jak vaše dary pomáhají, vám budeme dávat vědět.

Přímá pomoc

%

nové služby a projekty

Podpora projektů

%

a rozšiřování fondu dárců

Zaměstnanci služby Náruč

Naše příběhy

Chlapi z Náruče

Součástí týmu, který v ostravském zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Náruč pečuje o 16 dětí od miminek po puberťáky, jsou čtyři muži. Dva z nich jsou bývalí pracovníci vězeňské služby. Děti je milují a do týmu vnesli klid a pocit bezpečí i tváří tvář náročným situacím s rodiči i dětmi. Přinášíme vám rozhovor s Jakubem, Radkem a Zdeňkem o chlapské Náruči. Rozhovor jsme začínali s Jakubem […]

Celý příběh

Květa Kellerová - ředitelka střediska Svitavy

Naše příběhy

Květa Kellerová o domově Vendolí

Květa Kellerová řídí projekt stavby nového domova pro seniory ve Vendolí u Svitav. V říjnu vzniklo nové středisko Diakonie ve Svitavách, kde je zatím jediným zaměstnancem, a kromě stavby domova chystá i další služby pro lidi ze Svitavska. Pojďte se s námi podívat na pozemek, kde bude díky úsilí evangelíků ze Svitav domov jednou stát. Jak se cítíš jako […]

Celý příběh

Naše příběhy

Paní Marie

Ondra vloni oslavil 30. narozeniny. Je to veselý a přemýšlivý mladý muž, kterého však neposlouchá jeho vlastní tělo a je plně odkázaný na péči druhých. Ondra je kvadruplegik, nemluví, ale dokáže komunikovat prostřednictvím komunikační tabulky. Navštěvuje Centrum denních služeb pro dospělé Diakonie Rolnička v Táboře, které je pro něj moc důležité. „Rolnička je naše rodina, naše všechno,“ říká […]

Celý příběh

Naše příběhy

Tereza

Když jsem přišla na Domu na půl cesty, byla jsem v situaci, že jsem náhle odešla z dětského domova a neměla jsem kam jít bydlet, různě jsem se stěhovala. Byla jsem u bývalého přítele, u matky, ale nikde to nebylo dobrý.

Celý příběh

Informace pro dárce

Diakonie ČCE
sídlo: Belgická 22, 120 00 Praha 2
IČO: 45242704, DIČ: CZ 45242704
peceodarce@diakonie.cz
+420 739 244 875

Bankovní spojení
2838204399/0800
Česká spořitelna a.s. (CS)
Jugoslávská 19, 120 24 Praha 2
IBAN: CZ17 0800 0000 0028 3820 4399
SWIFT: GIBACZPXXXX
Variabilní symbol: 200

Potvrzení o daru
Potvrzení o daru vám zašleme automaticky e-mailem vždy v lednu následujícího roku. Pokud potřebujete potvrzení o daru dříve, napište nám na:
potvrzeniodaru@diakonie.cz

Výroční zpráva
Výroční zprávu za rok 2022 si můžete stáhnout zde:

Výroční zpráva

Staňte se členem společenství dárců

Přispívat můžete trvalým příkazem nebo si nastavit pravidelnou platbu kartou. Stačí vyplnit krátkou přihlášku a všechny informace k zadání platby Vám přijdou na e-mail. Děkujeme!

Rychlý kontakt

Kontakt - Ondřej Hladík
Ondřej Hladík kontaktní osoba pro dárcepeceodarce@diakonie.cz+420 739 244 875